Program Edukacji Ekologicznej

13 kwietnia 2018 roku uczniowie wysłuchali trzech wykładów przeprowadzonych przez przedstawicieli Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego: prof. dr hab Joanna Wibig, dr Piotr Piotrowski oraz dr Przemysław Tomalski. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Programu Edukacji Ekologicznej w roku szkolnym 2017/2018.
Wykładowcy wprowadzili nas w zagadnienia związane z zanieczyszczeniem gazowym i pyłowym występującym na obszarze województwa łódzkiego, wpływem tych zanieczyszczeń na hydrosferę oraz na zdrowie ludzi. Każdy rodzaj zanieczyszczeń ma druzgocący wpływ na środowisko przyrodnicze, zwłaszcza gdy tych zanieczyszczeń jest duże natężenie i jesteśmy narażeni na nie przez długi czas. Nie palmy śmieciami!!!

20 kwietnia pozostałe klasy będą mogły zagłębić się w tematykę zanieczyszczeń gazowych i pyłowych.