Pożegnanie maturzystów.

Nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły W piątek 29 kwietnia 2016 roku w ZSP Nr 2 odbyła się uroczysta akademia. Było pięknie i wzruszająco.

Galę poprowadzili Weronika Pabich przedstawicielka klas drugich liceum i Igor Kuśmierski reprezentant klas trzecich technikum. Po uroczystym powitaniu i odśpiewaniu hymnu  pani dyrektor Lidia Łopusiewicz skierowała ciepłe słowa do absolwentów i podsumowała czas, który spędzili w murach naszej szkoły. Następnie głos zabrała przewodnicząca SU Ola Mirowska, która podziękowała swoim kolegom i koleżankom za czas wspólnie spędzony w szkole. W tym ważnym dla siebie dniu głos zabrał też przedstawiciel maturzystów Piotr Owczarek. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie, wybitni sportowcy oraz osoby angażujące się aktywnie w życie szkoły otrzymały nagrody książkowe. Pani dyrektor wręczyła rodzicom listy gratulacyjne.
Po części oficjalnej absolwenci mogli odświeżyć swoje wspomnienia z pobytu w szkole i obejrzeli prezentację zdjęć przygotowaną przez Przemysława Wójtowicza i Szymona Krasia. Maturzyści „z łezką w oku” wspominali te piękne chwile, jakie przeżyli w murach naszej szkoły. W upominku otrzymali płytę ze zdjęciami. Uroczystość uświetnił występ naszego zespołu wokalnego pod kierunkiem pani Iwony Stępień.
Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów.

Kochani maturzyści! Żegnamy się z Wami, ale o Was nie zapominamy! Przed Wami nowy etap w życiu – czas kolejnych poszukiwań, wyborów, nowych rozwiązań i decyzji. Oby były dobre i przyniosły Wam to, czego szukacie...

Uroczystość przygotowały nauczycielki Agata Kamińska i Katarzyna Patryarcha. Nad obsługą techniczną czuwał pan Przemysław Głowacki a dekoracje wykonał pan Michał Zielonka.