Piotrków Trbunalski i Ness Ziona: partnerstwo miast, partnerstwo szkół

Grupa miast partnerskich Piotrkowa Trybunalskiego powiększa się właśnie o izraelskie Ness Ziona, prężnie rozwijający się ośrodek naukowo-techniczny.

Kontakty między obydwoma miastami będą się opierały o relacje między szkołami, instytucjami i grupami mieszkańców. W ten plan włącza się aktywnie nasza szkoła. Wizytówka ZSP nr 2 wzbudziła spore zainteresowanie w szkole o podobnym profilu, znajdującej się w Ness Ziona.
25 kwietnia br. odwiedzili nas goście z Izraela: dr Dina Feldman i Naftali Pushpan. Z zaciekawieniem zwiedzali szkołę, oglądali pracownie i siedzibę radiowęzła, kibicowali rozgrywkom na szkolnym boisku, uczestniczyli w próbie zespołu muzycznego i poznawali uczniów.
Goście rozmawiali z Dyrekcją ZSP nr 2  i z koordynatorkami współpracy, pp. A. Fijałkowską i A. Rzędowską na temat partnerstwa obu szkół. Ma się ono opierać na kontaktach młodzieży i nauczycieli, a w niedalekiej przyszłości również na wymianie uczniowskiej.