Obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w amfiteatrze miejskim. Mszę odprawił ksiądz Biskup Pomocniczy Senior Archidiecezji Łódzkiej Adam Lepa.

Po mszy, która przebiegła w deszczu, już w słonecznej aurze uczestnicy obchodów wysłuchali przemówień prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojnaka i szefa gabinetu politycznego MON Bartłomieja Misiewicza. Oddano salwę honorową, po której odbył się Apel Pamięci, a następnie samorządowcy, kombatanci i przedstawiciele szkół złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Naszą szkołę reprezentowała Pani Katarzyna Patryarcha, pan Mariusz Sobański i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie Ola Mirowska, Klementyna Suwart, Łukasz Karkocha i Igor Kuśmierski.