NIEWIDZIALNA WYSTAWA

21 maja 2018 roku uczniowie klasy I B LO i II AT i II A LO udali się na szkolną wycieczkę do Warszawy na Niewidzialną Wystawę.
Uczniowie naszej szkoły na Niewidzialnej Wystawie mogli zobaczyć, jak wygląda życie osoby niewidomej i jak osoba niewidoma musi radzic sobie w społeczeństwie na co dzień. Po przyjechaniu na miejsce zostalismy poinstrulowani jak mamy zachowywac sie na samej wystawie i co nas czeka. Po wejsciu do specjalnego pomieszczenia mogliśmy juz liczyć tylko na pozostale zmysły oprócz wzroku. Podczas samego oprowadzania okazalo się, że przewodnikami są osoby niewidome i ktore widza taki swiat na codzien. Zrobiło to wielkie wrażenie na nas. Zwiedzanie polegało na przejściu pięciu pomieszczeń: las, muzeum, ulica, targ, mieszkanie. Szukaliśmy przedmiotow tam umieszczonych . Po części niewidzialnej, która trwała ok. 60 min przyszedl czas na cześć widzialną. Tam z kolei przybliżono nam alfabet Braille'a. Alfabetem tym posługują sie na co dzień osoby niewidome. Mieliśmy również okazję zagrać w gry dostosowane w formie do potrzeb osób niewidomych, np. szachy, puzzle dotykowe. Po Niewidzialnej Wystawie pojechaliśmy do Muzeum Neonów, w którym mogliśmy podziwiać technologię, ktorą były neonowe bilbordy reklamowe. Była to okazja do zrobienia zdjęcia z neonem Syrenki Warszawskiej.
Cała wycieczka zakończyła sie późnym popołudniem. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.  Chętnie wróciliby tam jeszcze raz.
Autor tekstu: Adrian Ciszek II AT