Niecodzienna lekcja języka niemieckiego z Goethe Institut

9 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie. Pani Bodil Jessen z Getyngi poprowadziła lekcję języka niemieckiego.
Studentka z Niemiec jest aktywistką działającą w ramach programu DEUTSCH PLUS we współpracy z Goethe Institut w Warszawie, do którego przystąpiliśmy w tym roku szkolnym. Patronat nad tym projektem sprawuje Ambasada Niemiec w Warszawie. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim uczestniczy w projekcie jako jedna z 200 szkół w całej Polsce. Projekt Deutsch Plus wspiera szkoły w działaniach na rzecz języka niemieckiego.

Pani Jessen - studentka prawa i germanistyki opowiadała nam o swoim życiu, zainteresowaniach, zwyczajach w Niemczech i wrażeniach z Polski. Podróżuje od 3 tygodni po naszym kraju odwiedzając różne szkoły, które przystąpiły do programu DEUTSCH PLUS. Uczniowie chętnie nawiązali rozmowę z naszym gościem. Mieli okazję porozmawiać z nativespeakerem w języku niemieckim. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli języka niemieckiego przygotowała quiz o Polsce, konkurs kulinarny i poczęstunek. Nasz gość miał możliwość spróbować tradycyjnych polskich potraw oraz regionalnych specjałów. W podziękowaniu za pobyt w naszej szkole uczniowie przygotowali kartkę okolicznościową z życzeniami i mini słownikiem trudnych, polskich wyrazów.

Przeprowadzone warsztaty były doskonałą okazją do kontaktu młodzieży z żywym językiem i wpłynęły na podniesienie motywacji uczniów do nauki języka niemieckiego. Szkoda tylko, że spotkanie trwało tak krótko. Uczestnicy tej niecodziennej lekcji otrzymali pamiątkowe znaczki i notesy od Goethe Institut.