Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
w Piotrkowie Trybunalskim

Młodzieżowa Rada Miasta na Kongresie w Malborku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
W dniach 12 - 14 stycznia 2018 roku członkowie piotrkowskiej Młodzieżowej Rady Miasta mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w zorganizowanym w Malborku Kongresie Młodzieżowych Rad - Młodzi dla Młodych.

Jedną z uczestniczek tego spotkania była Kinga Konieczna, uczennica klasy I b VI Liceum Ogólnokształcącego. Piotrkowską Młodzieżową Radę Miasta reprezentowali także: Anna Kopeć i Mikołaj Pieprzowski z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Wiktor Pieprzowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 3. Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Joanna Ziętek.
Harmonogram Kongresu Malbork przewidywał udział młodzieży w zaplanowanych sesjach, spotkaniach i warsztatach. Do Malborka przyjechali członkowie Młodzieżowych Rad Miasta z Gdańska, Gdyni, Bydgoszczy, Częstochowy, Poznania, Warszawy, Suwałk, Piaseczna, Białegostoku, Przemyśla, Szczecina, Kwidzyna, Kołobrzegu, Wrocławia, Lublina, Brodnicy, Inowrocławia, Myśliborza. Gospodarzami kongresu byli członkowie MRM z Malborka.
Wykład inauguracyjny wygłosił Burmistrz Malborka, pan Marek Charzewski oraz z ramienia Rady Miasta głos zabrał przewodniczący, pan Arkadiusz Mroczkowski.
Piątek rozpoczął się od sesji prelekcyjnej Co wnosi w życie młodego człowieka bycie młodzieżowym radnym? oraz wykładu motywacyjnego Starym busem ku realizacji marzeń.
Popołudnie to czas przeznaczony na dwuczęściową sesją OPEN SPACE My - młodzieżowi radni - nasze rady, działania, potrzeby, problemy i ich rozwiązania. Wieczór zakończył się imprezą integracyjną.
Drugi dzień Kongresu rozpoczęto zwiedzaniem gotyckiego zamku w Malborku, a dalszą część dnia młodzi radni spędzili w salach Urzędu Miasta, debatując w grupach nad tematem Przyszłość młodzieżowych rad - nowelizacja artykułu 5b. Dzień zakończył się sesją prelekcyjną skupiającą się wokół tematów: Możliwości i bariery w działaniu młodych aktywistów (wideokonferencja z radnym Malborka) oraz Młodzieżowa Rada Miasta jako kuźnia talentów.
Ostatni dzień kongresu poświęcony został na równoległe sesje warsztatowe. Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat, potwierdzający udział w kongresie.
W opinii uczniów to spotkanie zaowocowało nawiązaniem wielu znajomości, dało szansę na poznanie tego, jak inne młodzieżowe rady pracują i działają. Była to również okazja do wymiany informacji, zdobycia wielu cennych rad, uwag i sugestii w przyszłej pracy młodego aktywisty.
 
(Poniżej fotograficzna relacja z Kongresu Młodzieżowych Rad Miasta)
 
 
powrót