Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszej szkole

Dnia 07.12.2017 r. Szkolny Klub Wolontariatu pod opieką pani Barbary Krawczyk wystawił przedstawienie pt. „Wolontariat niejedno ma imię”.

Celem przedsięwzięcia było podziękowanie uczniom za pracę na rzecz drugiego człowieka, którą wykonują z potrzeby serca i bezinteresownie. Bo przecież wolontariusz to osoba zwyczajna, ale i wyjątkowa zarazem. Odważna, ale też umiejąca się wycofać wtedy, kiedy trzeba. Osoba, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca swój czas na pomaganie. Ktoś, kto mimo swojego młodego wieku zachwyca: swoją postawą, zachowaniem i rozsiewaniem na świecie dobra.
Nasi uczniowie angażują się w liczne przedsięwzięcia. Spotkanie było także okazją do zaprezentowania naszych działań, podzieleniu się wrażeniami oraz zachęceniu innych do włączenia się w działalność Klubu.
Obchodom Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole towarzyszyła zbiórka datków finansowych na działalność dobroczynną Szkolnego Klubu Wolontariatu związaną z jego współpracą z takimi placówkami, jak: Centrum Rehabilitacyjno – Edukacyjne „SZANSA”, Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowa Świetlica Socjoterapeutyczna „Promyk” i inne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, dyrekcji, nauczycielom, uczniom za udział w spotkaniu, a także ich ofiarność.