I Ty bywasz poetą...

Rozstrzygnięcie XVI edycji Konkursu Poetyckiego
12 kwietnia 2016 roku w sali Miejskiego Ośrodka Kultury nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 przy wsparciu Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Komisja konkursowa w składzie: Rafał Orlewski, Joanna Białaczewska, Anetta Grudzień z nadesłanych tekstów wytypowała 66 wierszy, które znalazły się w opublikowanym tomiku „I Ty bywasz poetą...”
Uczestnikami XVI edycji konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu ziemskiego.
Do poetyckiej rywalizacji zgłosiło się czterech uczniów z VI Liceum Ogólnokształcącego.
Wyróżnienie konkursowe zdobyła Aleksandra Ojeda - uczennica klasy II C LO, a pisemne podziękowania i tomiki poezji trafiły do Santiago Ojedy z klasy III C LO, Anity Famulskiej z klasy II C LO i Karoliny Drezler z klasy II B LO.
Wiersze wszystkich nagrodzonych uczniów naszej szkoły zostały opublikowane w tegorocznym tomiku poetyckim.
Uhonorowanym młodym poetom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.