I Konkurs Mechaniczny.

Dnia 11marca 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalski odbył się I Konkurs Mechaniczny.

Celem zawodów było rozbudzenie motywacji do pogłębiania wiedzy technicznej i motoryzacyjnej, rozwijanie zainteresowań mechaniką i motoryzacją oraz stworzenie możliwości współzawodnictwa. W konkursie udział wzięło dwudziestu czterech uczniów z następujących szkół:
II Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Piotrkowie Trybunalskim, III Gimnazjum im. Aleksandra  Kamińskiego w Piotrkowie Trybunalskim oraz
Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939 roku w Woli Krzysztoporskiej.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach

Etap pierwszy to część teoretyczna, w której sprawdzano wiedzę z zakresu podstaw techniki, przepisów ruchu drogowego oraz ogólnej wiedzy mechanicznej i motoryzacyjnej.
Drugi etap czyli część praktyczna, gdzie dokonywano pomiaru śruby, sprawdzano nazewnictwo elementów złącznych, wymieniano świece zapłonowe na czas.

Sponsorami nagród były firmy: Simlogic – Centrum Rozwiązań Automatyki,
MBL z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
w Piotrkowie Trybunalskim.

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele ZSP Nr 2: Mariusz Sobański, Bogusław Dróżdż i Bartłomiej Puławski.
Pomiędzy pierwszym, a drugim etapem konkursu odbył się mini – quiz
pt.: „Czy znasz ten zawód?” przygotowany przez szkolnego doradcę zawodowego Joannę Adaszek. Uczniowie podczas zwiedzania szkoły odpowiadali na pytania dotyczące różnych zawodów.
Najlepsi okazali się:
Gracjan Gala – uczeń klasy II z  Gimnazjum Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Piotrkowie Trybunalskim oraz Maksymilian Rycerz – uczeń klasy III b z Gimnazjum Nr 3
im. Aleksandra  Kamińskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Zwycięzcami części teoretycznej w Konkursie Mechanicznym zostali:
I miejsce Maksymilian Rycerz z Gimnazjum Nr 3 im. Aleksandra  Kamińskiego
w Piotrkowie Trybunalskim;
II miejsce Amadeusz Tomczyk z Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939 roku
w Woli Krzysztoporskiej;
III miejsce Michał Staruch z Gimnazjum Nr 3 im. Aleksandra  Kamińskiego
w Piotrkowie Trybunalskim.

Zwycięzcami części praktycznej w Konkursie Mechanicznym zostali:
I miejsce Hubert Frączkowski i Mateusz Bedka z Gimnazjum Nr III
im. Aleksandra Kamińskiego  w Piotrkowie Trybunalskim;
II miejsce Mateusz Kowaczyk i Łukasz  Siwik z Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939 roku w Woli Krzysztoporskiej;
III miejsce Wiktor Stolarski i Bartłomiej Dusza z Gimnazjum Nr II im. Adama Mickiewicza
w Piotrkowie Trybunalskim.
            Pozostali uczestnicy Konkursie Mechanicznym otrzymali nagrody pocieszenia.