GRA MIEJSKA „Piotrków filmowy”.

Nasza szkoła oraz Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie byli organizatorami trzeciej już edycji konkursu edukacyjnego w formie gry miejskiej „Piotrków filmowy”.
Do rywalizacji zgłosiło się dziewięć zespołów z piotrkowskich szkół podstawowych oraz byłych gimnazjów.
W tym roku tematem przewodnim gry był film „Listy do M. 3” kręcony w dużej części w Piotrkowie. Zadaniem drużyn było odnalezienie miejsc pokazanych na kadrach filmu. Tam czekali uczniowie naszej szkoły z zadaniami nawiązującymi zarówno do filmu jak i do historii i teraźniejszości Piotrkowa Trybunalskiego.
Najlepsi okazali się uczniowie z drużyny „Sto twarzy grzybiarzy” ze Szkoły Podstawowej nr 10. Tuż za nimi uplasowała się drużyna „Wygrani” reprezentująca Szkołę Podstawową nr 12. Na trzecim miejscu podium znalazła się drużyna „Światło-Kamera-Piotrków” ze Szkoły Podstawowej nr 3.
Laureatom gratulujemy a wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że oprócz edukacji, uczestnicy mieli też odrobinę zabawy.