Głośne czytanie biblii w Mediatece

Wczoraj w Mediatece odbyła się V edycja Dnia Głośnego Czytania Biblii. Fragmenty Księgi Hioba czytali m.in. wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek i biskup Marek Marczak. Naszą szkołę reprezentowali katecheci: Maria Piechocka, Ewa Święconek i Damian Pyłka oraz uczniowie: Martyna Kopińska z IIIA LO i Michał Odrzywolski III Tc.
Wydarzenie organizowane jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie.

Fragmenty biblii - w tym roku Księgi Hioba - czytali oprócz naszej młodzieży przedstawiciele WODN, MBP, a także duchowni - ks. Mariusz Jersak, rektor kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie, ks. Wiesław Żydel, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Piotrkowie oraz biskup Marek Marczak.

Warto zaznaczyć, że nasza szkoła jako nieliczna z Piotrkowa i okolic od samego początku angażuje się w to dzieło. W tym roku pod opieką katechety Damiana Pyłki młodzież również udała się do Domów Opieki Społecznej na terenie naszego miasta.