Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają…

.
Nawiązując do przypadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także do obchodzonego corocznie 1 marca Narodowego Dnia Pamięci o „Żołnierzach Wyklętych” młodzież naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Zespołu Wokalnego pod opieką pani Barbary Krawczyk oraz pani Iwony Stępień – Ciesielskiej odwiedziła dn. 22.03.2018 r. z artystycznym programem patriotycznym pt. „Spotkanie z pieśnią patriotyczną” -podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim.
Polska, Ojczyzna, Historia, Tradycja – te słowa tworzyły motto przewodnie akademii. W myśl powiedzenia „Muzyka łączy pokolenia” przypomnieliśmy polskie pieśni i piosenki patriotyczne oraz historię ich powstania.  Zaprezentowaliśmy 14 utworów, których treść obejmowała najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Naszą inscenizację urozmaicały fragmenty pamiętników oraz listów żołnierzy Legionów, a także scenki rodzajowe inspirowane ich wspomnieniami. W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o naszej Ojczyźnie. Dzięki nim przywołaliśmy w naszej pamięci wszystkich bohaterów narodowych: od czasów najdawniejszych do współczesności, tych znanych z imienia i nazwiska i tych, których imion nie znamy. Wspólny śpiew młodych i starszych Polaków to dowód, że patriotyzm to nie jest starodawne pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty. Patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc.
Dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przygotowaliśmy także drobne upominki: własnoręcznie wykonane miniatury polskiej flagi, śpiewniki z tekstami polskich pieśni patriotycznych, a także w ramach corocznie organizowanych w naszej szkole  obchodów „Światowego Dnia Poezji” rozdaliśmy książeczki (każda z jednym wierszem polskiego poety).
Dziękujemy za serdeczną atmosferę, wspólny śpiew i ciepłe przyjęcie naszej wizyty.