FINAŁ WIELKIEGO TESTU WIEDZY O 800 - LETNIM PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM 1217 - 2017

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w WIELKIM TEŚCIE WIEDZY O 800- LETNIM PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM 1217–2017 organizowanym przez Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Konkurs został zorganizowany  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mieszkańców i miłośników piotrkowskiego grodu. Celem było rozbudzanie zainteresowania wiedzą o Piotrkowie Trybunalskim wśród uczestników konkursu, kształtowanie postaw patriotycznych, a także zainspirowanie do pracy twórczej i rozwijania własnej kreatywności.  W pierwszym etapie konkursu historycznego, który odbył się w naszej szkole 9 marca wzięło udział 259 uczniów. Uczennice klasy Ia naszego liceum : Julia Świech i Natalia Grzelka , reprezentowały ZSP nr 2 w finale, który odbył się  5 kwietnia 2017 r. o godz. 10:00 w Miejskim Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. W sali
widowiskowej MOK zebrali się uczniowie, nauczyciele z placówek z całego Piotrkowa. W rywalizacji, oprócz reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych, brała również udział drużyna mieszkańców naszego miasta.
Finałowemu etapowi konkursu towarzyszyły występy artystyczne w wykonaniu uczniów piotrkowskich szkół średnich . Publiczność usłyszała piosenki z filmów, realizowanych m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, np. „Vabank”, „Ewa chce spać” czy „Uprowadzenie Agaty”. Zespół wokalny reprezentujący naszą szkołę wykonał piosenkę z II części filmu „Akademia Pana Kleksa” – „Meluzyna”. Dziewczyny zaśpiewały  bardzo efektownie.
Na zakończenie uroczystości młodzież reprezentująca naszą w szkołę w konkursie odebrała wraz z innymi finalistami nagrody.