Famur likwiduje oddział w Piotrkowie Trybunalskim

Technikum Budowy Maszyn im. Powstańców Śląskich od lat współpracuje z firmami liczącymi się na piotrkowskim rynku pracy i cenionymi w całym kraju. Bardzo to sobie cenimy. Kryzys wywołany koronawirusem sprawił, że jedna z takich firm – FAMUR, spółka zaopatrująca górnictwo w maszyny i urządzenia – nie tylko przestaje być partnerem ZSP nr 2, ale też przestaje istnieć na dotychczasowych warunkach. Blisko 200 pracowników piotrkowskiego oddziału spółki objęły zwolnienia grupowe, a ponad 30 osobom zaproponowano przejście do oddziałów w Katowicach i Nowym Sączu.
Przyjęliśmy te wiadomości ze szczerym smutkiem. Lata owocnej współpracy związały szkołę i FAMUR nie tylko zawodowo, ale również emocjonalnie. Uczniowie TBM wiele się nauczyli podczas praktyk zawodowych i do dziś podkreślają profesjonalizm i życzliwość pracowników firmy. Także cała nasza szkoła wielokrotnie doświadczyła tej życzliwości, np. gdy FAMUR pomagał w urządzaniu i doposażeniu pracowni do kształcenia zawodowego.

Przykro nam z powodu problemów zarówno całej firmy, jak i poszczególnych osób, które tracą pracę i muszą w tak niekomfortowych okolicznościach układać sobie życie na nowo.  Każdemu z osobna serdecznie życzymy powodzenia.