EXPLORER 4

Nasza szkoła już po raz czwarty zorganizowała Piknik Nauki i Techniki "Explorer". Na licznych odwiedzających czekały widowiskowe doświadczenia naukowe, prezentacje, konkursy i zadania praktyczne.
Podczas Explorera4 zaprezentowało się ponad 70 wystawców, w tym m.in. Politechnika Częstochowska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, piotrkowska filia Uniwerstetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, klub motocyklowy Quo Vadis, Jednostka Strzelecka 1031 Piotrków Trybunalski, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwo Piotrków oraz piotrkowskie firmy produkcyjne.

Odwiedzający, w tym uczniowie szkół z Piotrkowa Trybunalskiego i regionu, utworzyli drużyny, które następnie rywalizowały w zadaniach, zaplanowanych przez szkołę oraz wystawców. Na najlepsze drużyny czekały nagrody. Uczniowie mogli również zapoznać się ofertą edukacyjną "Piomy" z racji prowadzonego naboru na nowy rok szkolny.

- Poprzez "Explorer" popularyzujemy naukę i technikę. Pokazujemy, że są to dziedziny, które są na wyciągnięcie ręki i nie należy się tego bać. Zachęcamy również uczniów do kształcenia się dalej na kierunkach technicznych - powiedziała Lidia Łopusiewicz, dyrektor ZSP Nr 2.

Kolejna - V edycja Pikniku Nauki i Techniki "Explorer" już w przyszłym roku.