Eksploracje Szkolnego Koła SIMP

Członkowie Szkolnego Koła SIMP od początku jego istnienia organizują wycieczki zawodoznawcze. W ramach tej aktywności byli już w Elektrowni Bełchatów i zakładzie Voith sp. z o.o.
Tym razem wybrali się do PGO S.A. Odział w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki uprzejmości Dyrektora Oddziału, Prezesa Pioma- Odlewnia – Panu Rafałowi Kani, mogli obejrzeć zakład produkcyjny znajdujący się w czołówce największych producentów odlewów w Polsce.
Przed wejściem na teren zakładu uczestnicy wycieczki przeszli obowiązkowe szkolenie BHP i dostali odzież ochronną.
Pan Dyrektor Produkcji –  Bartosz Dąbal przeprowadził członków koła przez kolejne etapy procesu technologicznego wykonania odlewu. Informacje przedstawione w przystępny i ciekawy sposób wzbudziły zainteresowanie uczniów.
Kto wie, być może ktoś z aktualnych członków Szkolnego Koła SIMP szukając zatrudnienia zwiąże swoją zawodową przyszłość właśnie z odwiedzanym dziś zakładem produkcyjnym?
Za pomoc w organizacji wycieczki serdecznie dziękujemy Pani Klaudii Beresce z PGO S.A. Oddział w Piotrkowie Trybunalskim.