Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
w Piotrkowie Trybunalskim

„Aussie Dot Painting” - warsztaty malarskie i wyniki konkursu plastycznego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
zdjęcie
W warsztatach, które odbyły się 25 stycznia 2018 roku brało udział około 30 osób.
Na zajęciach, prowadzonych przez panią Beatę Ryżewską, uczestnicy mieli okazję zaznajomić się z techniką malarstwa australijskich Aborygenów, polegającą na tworzeniu obrazów przy użyciu małych kropek farby w naturalnych kolorach oraz poznać znaczenie stosowanych przez Aborygenów symboli. 
Pierwsza praca powstała w lutym, autorstwa uczennicy klasy Ib LO – Marty Motylewicz. Obraz przedstawiający czarnego węża na zielonym tle zachwyca swoją oryginalnością. Nie jest to jedyna praca autorstwa tej uczennicy. 
W maju i czerwcu zaczęły powstawać  kolejne prace. Szczególną aktywnością twórczą wykazały się dziewczyny z klasy IIa LO – Julia Świech, Wiktoria Joachimiak, Julia Pieprzyk, Wiktoria Kowalczyk i Katarzyna Korzeniowska. Na obrazach pojawiły się kolorowe bumerangi, kangury, jaszczurki, żółwie, delfiny, mrówki miodne (honey ants), białe larwy ciem (witchetty grubs) i ślady innych zwierząt zamieszkujących rozległe tereny Australii. Prace są tak piękne i wyjątkowe, że wyłonienie jednego laureata stało się niemożliwe.  Ze względu na to, że wszystkie są niezwykłe i na bardzo wysokim poziomie, decyzją jury, wszystkie prace zostaną nagrodzone.  
Kino Helios w Piotrkowie Trybunalskim ufundowało laureatom bilety do kina.  Bardzo dziękujemy!
Gratulujemy! 
Wystawę prac można obejrzeć w holu głównym szkoły, przy wejściu. 
powrót