98. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Piotrkowskie obchody Dnia Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele oo. Bernardynów.
Po liturgii samorządowcy, parlamentarzyści oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich, stowarzyszeń, piotrkowskich szkół oraz poczty sztandarowe i licznie zgromadzeni piotrkowianie przeszli pod pomnik Grobu Nieznanego Żołnierza. Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak wygłosił okolicznościowe przemówienie. Uroczyste ślubowanie złożyli członkowie Jednostki Strzeleckiej 1031 im. Obrońców Lwowa. Natępnie przedstawiciele ponad 70 delegacji złożeniem kwiatów oddali hołd bohaterom walk o niepodległość naszego kraju.
Uroczystość uświetniła asysta Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Żołnierze odczytali hołd poległym oraz oddali salwę honorową.
Naszą szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie z klasy IV B/C T4, Jakub Jakiel, Bogumił Pirek, Bartłomiej Kmita, Sebastian Wieczorek, uczennice z klasy I C LO: Klaudia Gajecka i Magdalena Rybak oraz pani dyrektor Lidia Łopusiewicz, wicedyrektor szkoły, pan Dariusz Maliszewski oraz pani Dominika Lasecka i pan Bartłomiej Puławski.
Ostatnim punktem piotrkowskich obchodów Święta Niepodległości był koncert laureatów XVII konkursu recytatorskiego „Rzeczpospolita Niepodległa”, który odbył się w kościele oo. Jezuitów. W konkursie uczestniczyli: Robert Alberciak z klasy III C LO oraz Wiktoria Jarzębska z klasy I A LO. Do drugiego etapu zakwalifikował się Robert Alberciak, który otrzymał wyróżnienie.