W niedzielę w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, zapytaliśmy kustosza Muzeum Zbrodni Katyńskiej, który wygłosił okolicznościową przemowę, o to, ilu mieszkańców naszego regionu mogło zginąć w lasach katyńskich, jak się bowiem okazuje dotychczasowa lista może być niepełna.
Sandra Skupińska, uczennica klasy 1b LO, finalistka IV Ogólnopolskiego Konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” wzięła udział w uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się 12 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

Konferencja dla młodzieży.
11-04-2018

Zbiórka krwi

11-04-2018

MOTOR SHOW 2018

Poznańskie Targi Motoryzacyjne
27 marca 201 roku nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu ekologicznego „Zagrożenia związane z emisją pyłów i gazów dla środowiska”realizowanego w ramach Programu Edukacji Ekologicznej pn. "Zagrożenia związane z emisją pyłów i gazów dla środowiska dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim w roku szkolnym 2017/2018".
Poezja nie lubi pośpiechu. Aby się z nią zaprzyjaźnić, potrzeba przystanąć, zachwycić się słowem niejednoznacznym, myślą niedopowiedzianą. Czasami na początek, potrzeba po prostu poezji się przyjrzeć i chcieć jej wysłuchać.
Władysław Broniewski napisał: „Nie wiem, co to poezja, nie wiem, po co i na co… Wiem, że czasami ludzie czytają wiersze i płaczą…”

fotorelacja

ul. Dmowskiego 38 e

Czwartek 18 kwietnia 2024

Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara

Czy weźmiesz udział w wyborach na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego?