Koszykarki ZSP nr 2 awansowały dzisiaj do turnieju finałowego Mistrzostw Piotrkowa Trybunalskiego w koszykówce dziewcząt.
26.02.2020 r. worki z kolorowymi plastikowymi zakrętkami, które wspólnymi siłami uzbieraliśmy od początku tego roku szkolnego, odjechały z naszej szkoły do Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci (183 kg nakrętek!)
21.02.2020 r. Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunem Barbarą Krawczyk zwiedził w godzinach popołudniowych nową siedzibę Centrum Edukacyjno - Rehabilitacyjnego „Szansa”, która to po przeprowadzce z ulicy Wysokiej znajduje się teraz na ulicy Wolborskiej 86.

Od roku szkolnego 2020/2021 rozpoczniemy nauczanie nowego zawodu - technik programista!
7 lutego 2020 roku w naszej szkole w ramach projektu  "Edukacja ekologiczna obejmująca problematykę zanieczyszczeń powietrza oraz szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzi" odbyły się stacjonarne warsztaty ekologiczne ze „Świata Przygód” na temat: Niska emisja gazów. Przyczyny niskiej emisji. Niska emisja w Polsce i na świecie.
Sukces Mateusza Górnego podczas lekkoatletyczych Mistrzostw Polski U20 w Toruniu! Nasz uczeń zdobył złoto na dystansie 60 metrów!
Z okazji Walentynek w naszej szkole stanęła specjalna ławeczka, na której można było wykonać okolicznościowe zdjęcie (często z dużą dawką humoru :) Prężnie działała także walentynkowa poczta a szkolne radio puszczało "serduszkowe" przeboje :)
Uczniowie naszej szkoły zainteresowani wiedzą o Żołnierzach Wyklętych 11 lutego 2020 roku wzięli udział w kolejnej, tj. VII edycji trzyetapowego konkursu historycznego o zasięgu wojewódzkim, organizowanego przez Pana Roberta Telusa - Posła na Sejm RP we współpracy z innymi parlamentarzystami.
Młodzież z naszej szkoły 11 lutego odwiedziła na Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony środowiska Politechniki Łódzkiej w związku z jubileuszową edycją warsztatów w LabFactor.

Kolejny sukces Mateusza Górnego! Nasz uczeń tym razem zaprezentował się z bardzo dobrej strony podczas Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego Orlen Cup 2020!

Sobota 08 sierpnia 2020

Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław