227. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Byłeś jak wielkie, stare drzewo,
narodzie mój jak dąb zuchwały,
wezbrany ogniem soków źrałych
jak drzewo wiary, mocy, gniewu...
26 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 227. rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej, czyli znanej wszystkim Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie przedstawili krótki zarys historii Rzeczypospolitej i wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia przez Sejm Wielki wyjątkowego dokumentu.
W programie wykorzystano okolicznościowe wiersze, pieśni związane z historią Polski oraz animację (opis obrazu Jana Matejki Konstytucja 3 Maja) i pokaz multimedialny prezentujący współczesną historię naszego kraju.
W przedstawieniu wzięli udział:
Bożena Jarosińska, Wiktoria Jarzębska, Katarzyna Korzeniowska, Wiktoria Kowalczyk, Julia Świech z klasy II A LO; Martyna Kopińska, Zuzanna Marek, Paulina Zdulska, Julia Ziółkowska z klasy I A LO; Oskar Kotlicki i Michał Odrzywolski z klasy I C T4; Natalia Przybyła i Magdalena Jargan z klasy II C LO; Krzysztof Rozwadowski z klasy II C T4; Michał Bis z klasy II A T4. Gościnnie wystąpiła Aleksandra Mirowska z klasy III C LO.

Opiekę merytoryczną nad przebiegiem akademii sprawowała pani Joanna Ziętek, a stroną muzyczną zajęła się pani Iwona Stępień-Ciesielska.